Поврзете се со нас

Шпанија

Луис Енрике со предупредување до ѕвездата на Барса: Ако го направи тоа, ќе го испратам на трибина и нема да стапне на терен (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/SEFutbol

Феран Торес е предмет на доста шеги во јавнсота поради љубовната врска која ја има со највозрасната ќерка на Луис Енрике, човекот кој инаку му дава инструкции за тоа како треба да игра на теренот како селектор на Шпанија.

Популарниот „Лучо“ на доста комичен и интересен начин се огласи на оваа тема веќе во неколку наврати, но последниот шести стриминг кој го имаше на Твич донесе прашање кое не го остави рамнодушен.

Еден фудбалски фан го запраша Луис Енрике што ќе направи доколку добие непријатно изненадување со прослава на Феран Торес, односно како би постапил доколку ѕвездата на Барса прослави гол со покажување на „цуцла“, која би алудирала дека тој и неговата ќерка чекаат дете.

– Ако Феран постигне гол, ќе се радувам многу како и обично.

– Но, ако постигне гол и направи гест со цуцла, ќе го извадам од игра и ќе го испратам на трибините. Никогаш повеќе нема да стапне на теренот со мене. Уште тоа ми фали…., – низ смеа изјави Енрике.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни