Лудница на „Пољуд“: Голманот на Хајдук постигна гол за победа во 96. минута (Видео)

Letica

Хајдук успеа да ја победи Истра и да му се приближи на Динамо кој неочекувано загуби од Локомотива, но решавачкиот гол на „Пољуд“ беше постигнат во 96. минута.

За драмата и еуфоријата да биде поголема, сплитскиот клуб победи со голот на голманот Карло Летица кој ги постави конечните 3:2 во последниот напад на својата екипа.

Facebook Коментари