Поврзете се со нас

АТП

Лудиот Фоњини: Со цевката за воздух си го ладеше меѓуножјето (ВИДЕО)

Објавено

на

И денеска беше пеколно топло во Токио, па тенисерите и тенисерките едвај ги издржаа нехуманите услови на нивните натпреварите.

Имаше реакции, меѓутоа дуелите продолжија, а на еден од нив во центарот на вниманието се најде Фабио Фоњини. Италијанецот играше против Данил Медведев, а во моментите кога имаше одмор се одлучи да се разлади на специфичен начин или поточно на специфично место.

Јапонците на терените донесоа цевки за ладење, а Фоњини истата се одлучи да ја стави во гаќите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни