Лудило во Загреб: Како ракометарите и „фалангата“ ја прославија големата победа над Словенија (Видео)

neko medzu nama nije nash

Нашата ракометна репрезентација тешка, но заслужена и голема победа над Словенија во премиерниот меч на Европското првенство во Хрватска.

Македонските асови предводени од Раул Гонзалес водеа голема борба на теренот, додека пак на трибините нашата „фаланга“ водеше битка со словенечките навивачи. На крај ние излеговме како победниците, па на добро познат начин ја запаливме арената во Загреб.

Facebook Коментари