Поврзете се со нас

Франција

Лудило на „Велодром“: Навивачите и играчите во еден глас ја славеа големата победа над ПСЖ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/OM_English

Олимпик Марсеј излезе како победник од дерби пресметката со Пари Сен Жермен во Купот на Франција, меч кој го доби со 2-1 со што обезбеди место во четвртфиналето на ова натпреварување.

Пеколна беше атмосферата на „Велодром“, а триумфоот на избраниците на Игор Тудор самоо придонесе атмосферата да се вжести, достигне максимум особено на трибината каде се најверните навивачи на поранешниот еввропски шампион.

По крајот на натпреварот беше вистинско лудило, навивачите диктираа темпо, додека играчите ги следеа во чекор за вистински спектакл.

Инаку Малиновски со убав гол во второто полувреме донесе славје за Марсеј, претходно во првиот дел стрелаа Санчез и Рамос. Воедно ова за Олимпик беше прво домашно славје против лутиот ривал од 2011 година.

Малиновски ја „искина“ мрежата на Донарума, ПСЖ е елиминиран од Купот на Франција (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни