Лудило на Каталуња: Квартараро возеше со разголени гради при брзина од 300 км/ч, Оливеира стигна до голема победа (Видео)

Фабио Квартараро водеше битка за првото место на трката за Големата награда на Каталуња, но во завршните три круга се соочи со една бизарна ситуација, која направи да заработи казна од контролорите на патеката. Лидерот во генералниот пласман имаше проблеми со протекторот од својот комбинезон и реши да се ослободи од истиот за време на … Продолжи со читање Лудило на Каталуња: Квартараро возеше со разголени гради при брзина од 300 км/ч, Оливеира стигна до голема победа (Видео)