Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Лудата завршница во Порто: Дамфрис имаше интервенција на линијата, двапати се тресеше рамката од голот на Онана (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCPorto

Италијанскиот прволигаш Интер избори место во четвртфиналето на Лигата на шампионите и тоа откако успеа некако да го преживее пеколот на „Драгао“ во Порто.

Калчолигашот се најде под огромен притисок во самата завршница и само среќата ги спаси од дополнителни 30 минути, но и можна елиминација од елитното натпреварување. Прво Дамфирс ја извади топката од гол линијата по ударот на стоперот Маркано за да потоа Тареми и Грујиќ стрелаат во рамката од голот на Онана.

На крајот недопрена остана мрежата на гостите, а тоа им овозможи со вкупни 1-0 да се најде меѓу осумте најдобри по пауза од повеќе до една деценија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни