Луда ветерполо тепачка: Хрвати и Грци се искршија во Белград (Видео)

vaterpolo tepacka

На спортските арени често знаат да се случат и навистина необични моменти, а еден таков ни доаѓа од меѓународниот турнир во Белград од финалето на ватерполо надежите меѓу Хрватска и Грција.

Имено на овој завршен меч во последната четвртина при резултат 11:9 за „коцкестите“ дојде до жестока пресметка меѓу ватерполистите на двете селекции на средина на базенот. Поради овој настан мечот не се одигра до крај и натпреварот се регистираше со посточкиот резултат, односно титлата заврши кај Хрватите.

Сега двете страни се препукуваат околу тоа кој бил виновен, но вакци сцени на натпревари не смеат да се случуваат особено што станува збор за момци до 19 години.

Facebook Коментари