Поврзете се со нас

Европски првенства

Луда ситуација: Навивач се фрли од трибините за да дојде до Роналдо, ама „падна во дупка“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:x.com/selecaoportugal

Кристијано Роналдо немаше добар меч против Грузија и не успеа да дојде до својот прв гол на Европското првенство, па со тоа заврши неговата импресивна серија да дава гол на секој голем турнир, серија која започна од континенталниот собир во 2004 година.

Крај на импресивната серија: Ова никогаш не му се случило на Роналдо (ФОТО)

Меѓутоа неговата Португалија оди понатаму што е најважна работа што значи ќе има и други можности да помогне, но во исто време ќе мора да припази на некое негови фанови, обожаватели кои не бираат средства за да дојдат до него.

Имено еден навивач вчера скокна, фрли од трибините за да дојде до него, ама интервенираше обезбедување и фанот „падна во дупка“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни