Поврзете се со нас

Свет

Луд прекин во Турција: Фан влета на теренот и го искрши корнер-знаменцето од голманот на Алтај (Видео)

Објавено

на

Додека се одвиваат најважните случувања на фудбалскиот мундијал во Катар, натпреварите во турската Втора лига одат според нормалниот распоред, но денешната рунда донесе една ненормална сцена.

Натпреварот меѓу Гезтепе и Алтај не го дочекал својот крај, а причина за тоа е хулиганското издание на еден домашен навивач кој го пробил обезбедувањето и режирал нестварна сцена.

Навивач на Гезтепе влетал на теренот додека имало прекин на мечот поради повреда, но набрзо тоа се претворило во целосен прекин од главниот судија, кој останал шокиран од агресијата.

Голманот на Алтај бил жртва на физички напад од страна на откачениот навивач на Гезтепе, кој буквално го искршил корнер-знаменцето од противникот.

Според информациите од Турција, голманот Озенџ бил пренесен во болница со крв на главата, па повеќе од јасно е дека лудиот навивач ќе добие и кривична пријава, покрај забраната за приближување на фудбалски натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни