Поврзете се со нас

Италија

Лотито откри зошто кратко траеше приказната на Тудор во Лацио: Сакаше да…

Објавено

на

foto:twitter.com/OfficialSSLazio

Игор Тудор по само неколку месеци си замина од Лацио, клубот во кој во изминатиов период имаше солидни резултати и му обезбеди место во европските купови.

Се очекуваше Хрватот да продолжи и да состави тим по негови стандарди, но ништо од таа идеја, цел затоа што не доби зелено светло од управата на клубот на чело со претседателот Клаудио Лотито.

Имено Тудор сакал да направи сериозни промено во составот, меѓутоа тоа не поминало кај контроверзниот Лотито.

-Тудор сакаше да смени осум играчи, премногу за тим за кој сметаме дека е на вистинскиот пат. Меѓутоа, тој замина во многу добри односи, сакам да го објаснам тоа. Наскоро ќе го знаете новиот тренер, имаме јасни идеи, но се уште немам потпишано никакви договори, -порача првиот човек на лацијалите.

Се очекува нов тренер на калчолигашот да биде Марко Барони.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни