Лошо искуство: Французин облечен во дрес реши да гледа фудбал на плоштадот во Загреб (Видео)

hrvatski navivaci 1

Франција по пауза од 20 години стигна до нова светска титула, втора во својата историја откако ова попладне успеа да победи со 4:2 во големото финале кое се одигра во Москва.

Овој спектакл како и по обичај, финалето на Мундијалот, се организираше гледање на плоштадите ширум Хрватска.

Пред почетокот на финалето, еден залутан Французин реши да помине во загреаната хрватска маса на плоштадот во Хрватска, по што еден од хрватските навивачи му се пушти, по што следеше и лавина на други удари кон Французот.

Facebook Коментари