Поврзете се со нас

Свет

„Лордот“ Бендтнер изгубил 7 милиони евра на покер

Објавено

на

Никлас Бендтнер требаше да биде предводник на една нова генерација на данскиот фудбал, но иако поседуваше талент кој многу рано го забележа Арсенал и Арсен Венгер тој никогаш не ги оправда високите очекувања.

Една од причините за тоа е бурниот живот надвор од теренот, а најдобар доказ за тоа е неговото последно откритие дека на коцка и ноќен потрошил дури 7 милиони евра.

-Не сум сигурен, никогаш не сум пресметал, ама околу 7 милиони евра имам изгубено на покер. Играв со професионалци, ама немам проблем со зависност.

-Една вечер во казино во Лондон навистина се „изгорев“. Тоа беа многу пари. Оттогаш играм со мал влог и само со пријателите. Го правам тоа само од забава и се трудам да контролирам колку ќе изгубам, -порача Данецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни