Поврзете се со нас

Свет

Ливриниќ ја доби битката со КОВИД-19

Објавено

на

blank

Македонската репрезентативка, Елена Ливриниќ ја доби битката со коронавирусот.

Ливриниќ пред одредено време имаше позитивен тест на КОВИД-19, па во изминативе денови мораше да мине низ целиот процес за да на најновото тестирање се покаже дека таа ја надминала оваа здравствена ситуација и ќе може да им се врати на обврските со Глорија Бузау.

Елена веќе подолго време игра во Романија, а претходно во Македонија беше дел од Металург.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни