Поврзете се со нас

Англија

Ливерпул ја прекина лошата серија со победа над фенерџијата (Видео)

Објавено

на

blank

Ливерпул не дозволи кикс и против фенерџијата Шефилд Јунајтед и со вечерашната победа (0:2) ја прекина долгата негативна серија во првенството.

Големиот фаворит дојде во Шефилд со четири врзани порази, но не му прости на најслабиот клуб сезонава во Премиер лигата и главен фаворит за преселба во Чемпионшип.

Резултатот го отвори Џоунс во 48. минута, за автоголот на Брајан во 64. минута да ги постави конечните 0:2 во корист на гостите.

По оваа победа, Ливерпул останува на 19 бодови заостанување зад лидерот Манчестер Сити.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни