Поврзете се со нас

Балкан

Ливаја даде гол од „мртов агол“, Хајдук и Атанасов го загубија дербито против Осијек (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Хајдук за која настапува нашиот интернационалец Јани Атанасов загуби од Хајдук со 2-1 во дербито на второто коло во првата лига на Хрватска.

Домаќините играа во својот дом на „Пољуд“, но и тоа не им помогна да дојдат до позитивен резултат во битката со избраниците на Ненад Бјелица. Најважните моменти се случија во второто полувреме во кое Хајдук поведе благодарение на погодокот на Ливаја од „мртов агол“.

Напаѓачот ја искористи лошата поставеност на гостинскиот голман и биеше максимално прецизно за водство од 1-0.

Гостите брзо одговори и со погодоците на Јурчевиќ и Пиљ се изборија за пресврт и големи три бода.

Нашиот Атанасов беше активен во завршницата, поточно од 79 минута кога влезе на местото на Млакар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни