Поврзете се со нас

СЕХА лига

Листа која не може да помине без Русинот: Дибиров е автор на еден од најдобрите „спин“ погодоци во историјата на СЕХА лигата (ВИДЕО)

blank

Поради коронавирусот веќе долго време нема ракомет и прашање е навистина кога ќе се создадат услови за да ја видиме топката, натпреварите на овие терени, но додека трае оваа пауза СЕХА лигата одлучи да направи еден пресек, резиме на најдобрите моменти во историјата на натпреварувањето.

Сега на ред му дојдоа „спин“ погодоците, листа без која нормално не може да мине без Тимур Дибиров од Вардар кој е мајстор за вакви удари.

Се работи за голот на дуелот против Мотор Запорожје одигран во „Јане Сандански“, а во одбројувањето воедно имаше место и за пивотот Елмир Граџан од Еурофарм Пелистер.

Уживајте!!!

Best of SEHA: Spin Shots

Spin the SEHA circle 🌪 and check out the Best of SPIN SHOTS from ALL-TIME 🔥

Gepostet von SEHA – Gazprom League am Mittwoch, 20. Mai 2020

 

Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook