Поврзете се со нас

Англија

Линделоф откри кој е најдобриот играч со кого соработувал во кариерата

Објавено

на

Централниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф го посочи најдобриот колега, соиграч со кој можел да соработува, ја дели соблекувалната, зелениот терен во досегашната кариера.

За шведскиот репрезентативец најпосебниот играч е Златан Ибрахимовиќ со кого кратко настапуваше во националниот тим и Јунајтед.

-Играв со многу играчи, ама ако морам еден да изберам, би одел со Златан Ибрахимовиќ.

-Тој е голем фудбалер имав шанса да играм со него во националниот тим и во Јунајтед. Тој е најдобриот играч, -порача Виктор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни