Лина Ѓорческа повторно се ,,лизна” надоле на ВТА листата: Сега е 260.место

lina

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа која веќе одреден период е во „аут“ кога се во прашање настапите, со последното рангирање назадуваше со „лизгање“ од 90 позиции надоле од нејзиниот најдобар ранкинг во јуни оваа година. Сега е 260 во сингл со 201 поен.

Facebook Коментари