Поврзете се со нас

НБА

Лилард мислеше дека постигна тројка за победа, Мари го шокираше Портланд (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/NBA

Портланд и Денвер одиграа квалитетен НБА натпревар со драматична завршница, а на крајот се радуваа членовите на гостинскиот тим.

Лилард беше најдобар поентер кај Портланд со 40 поени, а во завршницата постигна и важна тројка, со која неговиот тим стигна до два поена предност на неколку секунди до крајот.

Сепак, Џамал Мари ги шокираше домашните фанови со тројка во последната секунда, носејќи им триумф на Нагетс со резултат 120:121. Јокиќ со 33 поени, 10 скокови и 9 асистенции бил најдобар поединец во победничкиот тим, додека Мари го завршил дуелот со 21 поен.

Адебајо со 31 поен го предводел Мајами во триумфот над Л.А Клиперс (115:110), додека Сан Антонио славеше против Хјустон (118:109) предводен од Џонсон со 32 и Џоунс со 26 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни