Лилард како Џордан, Истокот ја доби битката на ѕвездите во Индијанаполис (ВИДЕО)

Тимот на Истокот славеше над Западот со 211-186 во битката на ѕвездите во НБА лигата што се одржа во Индијанаполис. На завршниот настан, играчите од источната конференција беа далеку порасположени за игра и тоа во натпревар во кој беа соборени многу рекорди. Истокот даде најмногу поени на еден Ол-стар меч во историјата, бројот на вкупно … Продолжи со читање Лилард како Џордан, Истокот ја доби битката на ѕвездите во Индијанаполис (ВИДЕО)