Поврзете се со нас

Шпанија

Левандовски се претстави со храбри потези на „Камп Ноу“: Роберт Левандињо (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona_es

Роберт Левандовски попладнево беше претставен како огромно засилување за тимот на Чави Ернандес, па по тој повод, илјадници фанови пристигнаа да му посакаат добредојде на „Камп Ноу“.

Полјакот ја одржа првата прес-конференција и позираше во друштво на претседателот Жоан Лапорта, но имаше и свои „пет минути“ за докажување на тревникот на „Камп Ноу“.

Во последно време, фудбалските ѕвезди не изведуваат прекомплицирани потези со цел да не се посрамотат на промоцијата, но Леви беше доста релаксиран и опуштен и се прикажа во одлично светло.

Огромното засилување од Барселона се дрзна да изведе некои потези во стилот на легендарниот Роналдињо, па поради тоа го доби и прекарот Левандињо од страна на официјалниот Твитер профил на Барса.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни