Поврзете се со нас

Европски првенства

Левандовски го закачи на „незгодно место“, Мбапе го „поздрави“ Полјакот со сочна пцовка (Видео)

Објавено

на

Франција освои само бод во соочувањето со Полска и на непосакуван начин го заврши настапот во групната фаза на ЕП во Германија.

Ремито значи пласман на второто место во групата и место во потешкиот дел од ждребот во нокаут фазата, а подобар резултат за „триколорите“ не донесе ниту фактот што Килијан Мбапе го постигна својот прв гол на европските првенства.

Фрустрациите за „маскираната“ прва ѕвезда на Французите беа видливи, а во еден момент тој испрати погрдни зборови и на сметка на Роберт Левандовски.

Идниот „Ел Класико“ ривал го закачи Мбапе по незалечениот нос, а камерите го уловија како Левандовски е опишан како „кучкин син“ од страна на новото засилување на Реал Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни