Летечкиот Грецки ги воодушеви германските фанови со својата интервенција (Видео)

grecki

Победата на Германија над Црна Гора не беше доведена во прашање во ниту еден момент од натпреварот, но тоа не значи дека ракометарите на актуелниот првак не играа максимално ангажирано и мотивирано на теренот во Загреб.

Напротив, доказ за нивниот пристап е неверојатниот лет на Патрик Грецки кој на почетокоѕ на второто полувреме спречи чист гол на Раде Мијатовиќ во моментите кога Германците играа без голман, а Волф не можеше да стигне навреме за да одбрани.

Facebook Коментари