Поврзете се со нас

Свет

Леташе по теренот: Костески со 15 гола му донесе победа на Плзен

Објавено

на

фото:www.facebook.com/TalentPlzen

Искусниот македонски интернационалец, Никола Костески продолжува да игра на највисоко ниво носејќи го дресот на екипата на Тален Плзен.

Плзен како гостин избори триумф над Копривнице од 38-28 во домашниот шампионат, победа во која главниот збор ја имаше Костески кој беше незадржлив на теренот. Десното крило имаше свое шоу на овој меч и успеа да даде дури 15 погодоци.

Вториот стрелец кај победникот Блаха даде само 6 гола, односно ова јасно покажува што Никола направи за Плзен во оваа пресметка.

Со вкупно 7 бода Костески и пријателите се на второто место во првата лига на Чешка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни