Лејно повторно блескаше на голот и си обезбеди место во Топ 5 најдобри одбрани (Видео)

lejno

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно благодарение на нејзините одбрани повторно си обезбеди место во Топ 5 листата со најдобри одбрани во третото коло од Лигата на шампиони.

Мајсторијата на Лејно беше на натпреварот со Будуќност која успеа со одлична одбрана да спречи сигурен гол од контра напад.

Погледнете ја листата со Топ 5 најдобри одбрани во Лигата на шампионите на следниот ЛИНК.

Facebook Коментари