Поврзете се со нас

НБА

Лејекерси се намачија против Јута, но го обезбедија првото место на Западот

Објавено

на

blank

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс стигна до својата 51. победа во сезоната откако со 116:108 победи против тимот на Јута Џез.

„Езерџиите“ со победата и теоретски си го обезбедија првото место во Западната конференција пред одигрувањето на плеј-оф средбите.

Лос Анџелес Лејкерс уште еднаш беше предводен од Ентони Дејвис кој мечот го заврши со 42 поени на кои додаде плус 12 скокови.

Во тимот на Јута Џез се истакна Донован Мичел кој натпреварот на крај го заврши со вкупно уфрлени 33 поени.

Њу Орлеанс- Мемфис 109:99

Филаделфија- Сан Антонио 132:130

Јута- Лос Анџелес Лејкерс 108:116

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни