Легендите на Баерн се одбиваа од Стам како од ѕид, Хрватот Олиќ беше жртва на крвнички старт (Видео)

stam-1

Манчестер Јунајтед го декласираше Баерн Минхен во натпревеарот на легендите кој беше одигран ова попладне на „Олд Трафорд“, а додека задолжен за најелегантните потези беше Дејвид Бекам, за валканите потези на теренот се претплати Јап Стам.

Незаборавниот Холанѓанец беше исклучително цврст и непријатен за противниците во својата играчка кариера, а дека таквите навике не се забораваат така лесно ни доакжа и денеска. Играчите на Баерн се одбиваа од корпулентниот Стам како од ѕид, а најдебелиот крај го извлече Ивица Олиќ кој беше жртва на еден навистина жесток старт.

Facebook Коментари