Поврзете се со нас

Франција

Легендарниот Тирам е хит на интернет со видеото од испраќањето на синовите во националниот тим (Видео)

Објавено

на

Француската репрезентација се подготвува за противниците во мартовските термини, а ова е посебен период за фамилијата Тирам.

Легендата Лилијан Тирам може да биде горд откако покрај Маркус, во националниот тим е повикан уште еден негов син, односно Кефрен Тирам кој настапува во редовите на Ница.

Маркус и Кефрен од вчера се во карантин со колегите од националниот тим, а на социјалните мрежи хит стана видеото на кое Лилијан ги испраќа своите синови на првиот собир на „триколорите“.

– Маркус, погледни во тато, – е реченицата која ги изнасмеа навивачите, а за синовите на Лилијан беше повод за експресно напуштање на местото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни