Поврзете се со нас

Италија

Легендарниот Крудели „полуде“ по победничкиот гол на Милан: Пули, пули…(ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Милан на драматичен начин стигна до трите бода на пресметката со Џенова на „Луиџи Ферарис“ и тоа со погодокот на Кристијан Пулишиќ во 87 минута.

Американецот даде гол во вистинско време, но и по истиот „росонерите“ мораа да внимаваат, да стравуваат особено откако црвен картон доби голманот Мењан по што меѓу стативите застана напаѓачот Жиру кој имаше и една добра интервенција до самиот крај.

Оваа драма на емотивен начин и во негов стил ја доживеа големиот навивач на Милан, Тицијано Крудели кој направи шоу во студиото како при водечкиот гол така и откако Жиру ја заврши работата како голман.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни