Поврзете се со нас

Англија

Легенда на Тотенхем: Конте е во право, но треба да добие отказ

Објавено

на

Foto:twitter.com/SpursOfficial

Жестоката прес-конференција на Антонио Конте предизвика дебата која иницираше и многу критики за италијанскиот менаџер.

Многумина сметаат дека самиот Конте треба да преземе голем дел од вината за ситуацијата во Тотенхем, а клупската легенда Тим Шервуд бара да биде отпуштен.

– Уживав во „шоуто“ на Конте, но не ми се допадна тоа што го кажа за претседателот Даниел Леви и неговото влијание на резултатите.

– Со неговите зборови го понижува клубот, а ако сакаш да задржиш фудбалер како Хари Кејн кој е основа за освојување трофеј, не смееш да дозволиш такво нешто.

– Леви треба да го отпушти Конте, – изјавил Шервуд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни