Поврзете се со нас

Американски спортови

Леброн исвиркан од навивачите на Супербоулот, „кралот“ возврати со еден потег (ВИДЕО)

Објавено

на

НФЛ финалето меѓу Канзас Сити Чифс и Филаделфија Иглс беше настанот кој се најде во фокусот на американската јавност, настан на кој присуствуваа многу големи, познати имииња меѓу кои и Леброн Џејмс.

Асот на Лос Анџелес Лејкерс се најде во ложата на средбата во Аризона, но кога беше покажан на видеобимот тој беше исвиркан од навивачите. Тој пак се реши да одговори со еден потег, прво покажа со прст дека е број еден, а потоа и си стави „круна“ на главата.

Само за потсетување титулата ја грабна тимот на Канзас кој во неизвесна битка славеше со 38-35.

Канзас Сити со пресврт до пехарот на Супербоул, Махомс е МВП (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни