Поврзете се со нас

Италија

Леао: Разговарав со Малдини пред да заминам за Катар

Објавено

на

Foto:twitter.com/acmilan

Рафаел Леао не е стартер во португалската фудбалска репрезентација и засега одигра 35 минути на првите два натпревари на мундијалот, на кој тој всушност замина без решена судбина кога е во прашање фудбалската иднина.

Фантастичниот крилен фудбалер не успеа навреме да се договори со Милан и да се реши овој случај пред мундијалот, нешто што беше голема желба на директорот Паоло Малдини.

Актуелниот договор на Леао трае до 2024-та година и Милан мора да реагира што поскоро, но фановите денеска добија смирување од самиот фудбалер кој вели дека повторно ќе седне на преговарачка маса откако ќе се врати од Катар.

– Среќен сум горд и почестен што сум дел од Светското првенство. Фокусиран сум само на тоа, а потоа ќе се посветам на Милан кога ќе се вратам во Милано.

– Имав позитивен разговор со Малдини уште пред да заминам за Катар и сигурно повторно ќе седнеме кога ќе се вратам во Милано, – изјави Леао за „Газета“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни