Поврзете се со нас

Италија

Леао излезе со видео-одговор откако доби свирежи од „Сан Сиро“

Објавено

на

Foto:twitter.com/acmilan

Милан победи на крајот на 2023-та година и се избори за помирни новогодишни денови, но триумфот над Сасуоло беше одбележан и од една реакцијата на навивачите во самата завршница.

Рафаел Леао беше повлечен од игра во 81-та минута и тоа донесе нависитна непријатна сцена на „Сан Сиро“, бидејќи добар дел од фановите на клубот решија да го исвиркаат Португалецот.

Леао е далеку од посакуваната форма и добива доста критики за недоволно залагање на теренот, а лошиот период кулминираше со свирежи од гледалиштето.

Соиграчите Калабрија и Флоренци застанаа во одбрана на Леао по крајот на мечот и му изразија поддршка, но со коментар се јави и самиот Рафа на социјалните мрежи.

– Секогаш ќе биде „јас против јас“…… Ти благодарам 2023-та, 2024-та доаѓам по повеќе, – порача Леао, кој во видеото им потенцира на критичарите дека со таквиот пристап му даваат дополнителен мотив.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни