Поврзете се со нас

Германија

Леао го убедуваше најдобриот унгарски фудбалер да се пресели во Милан, тој му се изнасмеа (ФОТО)

Објавено

на

foto: www.calciomio.fr/

Португалскиот репрезентативец, Рафаел Леао се уште ја нема решено ситуацијата со својот договор со Милан, а со тоа и неговата иднина на „Сан Сиро“.

Долго време страните преговараат и никако не можат да дојде до договор што секако остава многу прашања, дилеми, но во исто време напаѓачот се обидува да убеди квалитени играчи да дојдат во Милан. Имено на Леао му се допадна видеото кое Доминик Собослаи го постави на социјалните мрежи, па во својата реакција му порача да дојде кај „црвено-црните“ алудирајќи на италијанскиот шампион.

Најдобриот унгарски фудбалер кој е член на РБ Лајциг му одговори со неколку емотикони со кои само му се насмевна за предлогот.

Собослаи има договор со бундеслигашот до 2026 година и тешко дека Милан ми можел да го ангажира во периодот што следува.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни