Лазаров: Швајцарците ме испровоцираа, заборавија дека ние ја победивме Данска

Македонската ракометна репрезентација славеше над Швајцарија со 29-28 во завршниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство. Ние и пред дуелот во Скопје имавме обезбедени билет за шампионатот во Унгарија и Словачка, но без разлика на тоа одигравме борбено, квалитетно, без никакви калкулации со што на најдобар можен начин им одговоривме на Швајцарците кои … Продолжи со читање Лазаров: Швајцарците ме испровоцираа, заборавија дека ние ја победивме Данска