Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Лазаров се најде во супер дрим тимот во последните две децении во ЛШ (ФОТО)

Објавено

на

Данскиот ракометар Расмус Бојсен кој воедно е и сопственик на ракометниот веб сајт „Hballtransfers“ го искористи овој период додека трае пандемијата со коронавирусот редовно да составува легендарни тимови, супер состави од најдобрите екипи во ракометот во последните две децении.

Тој ја продолжи оваа серија и направи еден дрим-тим за Лигата на шампионите, моќен состав за изминативе 20 години во кој на позицијата десен бек најде место за нашата легенда и капитен Киро Лазаров.

Критериуми според кој Бојсен ја бираше екипата беа влијанието, новото, годините и постигнувањата, резултатите, услови кои нашиот Киро и тоа како ги исполни, па ја доби позицијата десен бек.

На Лазаров друштво му прават Штербик, крилата Калман и Томас, бековите Рутенка и Карабатиќ, кружен напаѓач е Чепкин. Динар е број еден дефанзивец, а пак за тренер е избран Талант Душебајев.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни