Поврзете се со нас

Свет

Лазаров се најде во „дрим-тимот“ на Југославија на 21. век (ФОТО)

Објавено

на

Македонската ракометна легенда и капитен на националниот тим, Кирил Лазаров се најде во „дрим-тимот“ на поранешна Југославија на 21. век.

Данскиот ракометар, Расмус Бојсен одново направи нова селекција, а во новиот избор се најдоа најдобри ракометари од овие простори од 2000 година до денеска. Освен Киро е десен бек број еден тука се петте Хрвати -Лосерт, Џомба, Дувњак, Вори и Балиќ.

Место има и за крилото Звижеј, додека за дефанзивец избран е Терзиќ од Босна и Херцеговина, а пак тимот го води легендарниот Лино Червар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни