Поврзете се со нас

Репрезентација

Лазаров објави список од 35 ракометари за СП во Полска и Шведска (ФОТО)

Објавено

на

Најдобрата македонска ракометна репрезентација ја очекува настап на Светското првенство во Полска и Шведска, а иако има доста време пред тој предизвик селекторот Кирил Лазаров објави список од 35 играчи кои се во конкуренција за собирот на најквалитетните селекции на светот.

На листата имаме ракометари од домашната сцена и секако интернационалци од кои се крајот ќе се изберат оние кои Лазаров смета дека се најдобри и ќе можат да одговорат на неговите барања.

Само да потсетиме Македонија е во група со Холандија, Норвешка и Аргентина.

Распоред и термини на одигрување на натпреварите на Македонија:

13.01.2023 НОРВЕШКА – МАКЕДОНИЈА 20:30 часот

15.01.2023 МАКЕДОНИЈА – ХОЛАНДИЈА 18:00 часот

17.01.2023 МАКЕДОНИЈА – АРГЕНТИНА 18:00 часот

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни