Лазаров и Нант го освоија Сегедин

kire nant

Нашиот најдобар ракометар, Кирил Лазаров и неговите соиграчи од Нант во Сегедин дојдоа до четвртата сезонска победа во Лигата на шампионите.

Францускиот претставник го надигра составот на ПИК Сегед и славеше со 33-30. Кире и компанија беа подобри од противникот во двата периоди, првиот дел го добија со 17-15, а вториот со 16-15.

Македонскиот бек беше стрелец на три голови од вкупно 4 обиди, најпрецизен беше Фалувеги со 7 погодоци.

Осмата рунда за Нант носи домашен меч против ППД Загреб.

Facebook Коментари