Поврзете се со нас

Репрезентација

Лазаров „избриша“ 14 ракометари за мечевите со Луксембург и Турција (ФОТО)

Објавено

на

Пред неколку денови македонскиот селектор, Кирил Лазаров го објави поширокиот список за дуелите со Луксембург и Турција за квалификациите за Европското првенство, листа која денеска беше скратена и од 35 ракометари на полседниот список се 21 играч.

Лазаров се одлучи главниот фокус да биде на домашните сили, односно имаме само три интернационалци и тоа Никола Митревски од Порто, Филип Кузмановски од Хановер и кружниот напаѓач Костадин Петров од Акурејри.

Мечевите со Луксембург и Турција се закажани за 12 и 16 октомври, првиот собир пак националниот тим ќе го има на 9 септември во 14.00 часот со Хотел Александар Палас во Скопје.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни