Поврзете се со нас

Свет

Лазаров има еден од најубавите голови во Франција (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Нант беше шокирана од Лимож во рамките на 5. коло во првата лига на Франција, но како за утеха за фаворитот може да биде фактот што еден од нивните играчи е автор на Топ 5 гол на рундата.

Се работи за нашиот Кире Лазаров кој имаше одлична завршица, односно го комплетираше цепелинот за задоволство на домашните навивачи.

Оваа мајсторија се најде на местото број четири, додека позицијата еден е резервирана за Кемпф од Тулуз.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни