Поврзете се со нас

Репрезентација

Лазаров го скрати списокот на играчи за битките со Финска и Швајцарија

Објавено

на

Најдобрата македонска ракометка репрезентација ја очекува завршницата од квалификациите за Европското првенство кое е на програмата наредната година во Унгарија и Словачка.

Пред нас се дуелите со Финска и Швајцарија, дуели за кои селекторот Кирил Лазаров објави нов список на кој се 21 ракометар плус 3 резерви. Овие средби се играат на 28 април во Рихимаки (Финска) и 2 мај во Скопје во CЦ „Јане Сандански”.

Првиот собир пак е закажан за 26 април во хотелот Русија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни