Поврзете се со нас

Репрезентација

Лазаров го склопи составот за Медитеранските игри: Манасков повторно во репрезентацијата

Објавено

на

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометарите на кои ќе смета за Медитеранските игри што ова лето ќе се одржат во Алжир.

Најзвучно име на списокот секако е Дејан Манасков кој успешно се рехабилитираше од тешката повреда и сега се очекува да фати натпреварувачки ритам и во репрезентацијата.

Освен Манасков, од поискусните ракомтари тука е и Филип Талески кој исто така е повикан, а меѓу стативите ќе биде и Мартин Томовски.

Останатите ракометари се оние кои имаат поспоредна улога во сениорската селекција и оние кои со големи чекори итаат кон тоа да станат следни носители на играта на репрезентацијата.

Освен Лазаров, поширок список денеска објави и селекторот на женската ракометна репрезентација, Љубомир Савевски.

Медитеранските игри ќе бидат „главна проба“ пред настапот на Европското првенство на кое ние ќе бидеме домаќини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни