Поврзете се со нас

Репрезентација

Лазаров го објави списокот на играчи за пресметките со Египет (ФОТО)

Објавено

на

Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација во месец ноември ќе одигра два пријателски мечеви против Египет во рамките на ЕХФ неделата, мечеви за кои селекторот Кирил Лазаров денеска го објави списокот на повикани ракометари.

На листата има 32 играчи со тоа што десет ја имаат улогата на резерви. Дуелите против „фараоните“ ќе ги играме во Каиро и тоа на 5 и 6 ноември.

Првиот собир пак е закажан за 31 октомври во 14 часот и тоа во хотелот Александар Палас во Скопје.

Вака изгледа списокот на повикани ракометари:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни