Лазаров го има вториот најатрактивен погодок во Франција (Видео)

kiro

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров одигра извонредно за Нант на последниот лигашки меч против Трембле каде беше прв стрелец со 9 постигнати голови.

Токму еден од нив се најде во Топ 5 изборот на колото (петто) и тоа на втората позиција зад Пранди од Ним. Се работи за одлична соработка, цепелин меѓу Ајмерик Мин и нашиот капитен кој ја заокружува акцијата со гол за големо задоволство на домашната публика.

Facebook Коментари