Лазаров доби брендирани патики, ќе ги промовира на дербито со ПСЖ (Фото)

kire dodava

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров доби специјални брендирани патики од познатата компанија за спортска опрема „Hummel“.

Кире со години е заштитно лице на оваа фирма, но сега се изработени патики во сино-бела боја на кои го има заштитното лого на нашиот ракометар – Лазаров 7. Овие обувки Кире ќе ги носи и промовира на дербито со ПСЖ во францускиот шампионат. Истите ќе бидат пуштени во продажба, па од крајот на март и почетокот на април следната година секој ќе може да ги купи во официјалните продавници на „Hummel.

kire-patiki

patiki 2

Facebook Коментари