Поврзете се со нас

Балкан

„Лавовите“ загубија од Динамо Загреб на тестот во Ровињ

Објавено

на

foto:www.facebook.com/dinamo/Marko Lukunić/Pixsell

Екипата на Македонија Ѓорче Петров доживеа пораз од Динамо Загреб од 4-1 во првиот пријателски меч на подготовките во Хрватска.

Дуелот се одигра во Ровињ и на истиот стрелец на погодокот за „лавовите“ беше Адмир Љатифи. Инаки мечот беше затворен за јавност, па така има скромни информации од кои познато е дека за Динамо погодиле Куленовиќ, Бродиќ (2) и Видовиќ.

Ѓорчепетровци имаат уште неколку тестови по што тренерот Тони Џангаровски сигурно ќе има појасна слика за екипата пред вториот дел од сезоната во домашните натпреварувања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни