Поврзете се со нас

Македонија

„Лавовите“ останаа без најдобриот напаѓач, направи трансфер во шампионот на Тунис

Објавено

на

blank

Екипата на Македонија Ѓорче Петров во вториот дел од оваа натпреварувачка сезона дефинитивно нема да смета на услугите на најдобриот голгетер, Калид Абдул Басит.

Напаѓачот од Гана од Ѓорче и Европа се сели во Африка каде ќе биде дел од шампионот на Тунис, Есперанс. Трансферот на Калид го потврдија од таборот на „лавовите“ кои му се заблагодари за се што направи за клубот и му посакаа многу среќа во иднина.

Македонија ЃП веќе пронајде замена за него-тоа е Самир Фазли.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни