Поврзете се со нас

Македонија

„Лавовите“ од Ѓорче го претставија и третото летно засилување

Објавено

на

Македонскиот фудбалски прволигаш Македонија Ѓорче Петров претстави уште едно засилување за нареднаа сезона.

По Црноворецот Балша Бановиќ и Кристијан Костовски нов член на „лавовите“ е Филип Костовски. Костовски има 18 години и е помлад брат на Кристијан кој во текот на вчерашниот ден беше промовиран во тимот од Ѓорче Петров.

Филип во Македонија доаѓа од Тиквеш, а претходно играше за Силекс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни